نیلینگ چیست

یکی از روش‌های رایج در بهسازی خاک میخ‌ کوبی جدار دیوار یا نیلینگ بوده و هدف از اجرای این روش تسلیح برجای توده خاک موجود با نصب میلگردهای فولادی (Nails) در فواصل نزدیک به هم در یک سطح شیب‌دار و یا در محل گود برداری به صورت قائم و سپس پر کردن دوغاب سیمان جهت جلوگیری از خوردگی میلگردها و انتقال بهتر نیرو می‌باشد. 

با توجه به کاربردی بودن این روش، طی سال‌های اخیر رواج بسیار یافته و در ایران نیز استفاده از روش نیلینگ توسعه چشمگیری داشته و یکی از کاربردی‌ ترین روش‌ها به ویژه در ساخت‌ و سازهای شهری می‌باشد. 

روش نیلینگ یک مقطع مسلح پایدار ایجاد می‌کند که توانایی نگهداری خاک پشت خود را دارند. میخ‌ها نیز معمولاً در کشش عمل می‌کنند ولی در شرایط خاصی، عملکرد خمشی و برشی آن‌ها نیز در نظر گرفته می‌شود. اثر مسلح سازی میخ برای بهبود پایداری دیوار با دو عملکرد زیر حاصل می‌شود:

- افزایش نیروی قائم و در نتیجه افزایش مقاومت برشی سطح لغزش در خاک‌های اصطکاک

- کاهش نیروی رانشی سطح لغزش در خاک‌های اصطکاکی و چسبنده.

یک لایه سطحی کم ضخامت سطحی شامل شاتکریت و تسلیح سبک فولادی به صورت شبکه‌های میلگرد، پس از نصب میلگردهای نیلینگ روی سطح دیواره شیروانی یا گود جهت جلوگیری از فرسایش سطحی خاک و ایجاد سطحی مناسب‌تر برای ساخت‌وساز اجرا می‌شود. هدف مهم‌تر ساخت این دیواره‌ها افزایش بازدهی عملکرد سیستم خاک تحکیم یافته به‌ویژه در بخش‌های نزدیک به دیواره گود و انتقال بهتر نیروهای محرک به المان‌های تسلیح است.

درباره ما

گروه مشاورین سازه مسکن پویا از سال 1386 با مدیریت آقای دکتر محمد توسلیان فعالیت رسمی خود را آغاز ودر سال 1393 با تشکیل گروهی کارامد فعالیت خود را در عرصه مشاوره و ساخت و ساز و همچنین مشاوره حقوقی در زمینه ملک و ساخت و ساز تکمیل کرد. فعالیت متمرکز در منطقه 6 و 20 و مخصوصا منطقه 11 تهران و فعالیت گسترده در استان مازندران و استان قزوین

تماس با ما

خیابان ولیعصر امیریه ابتدای مدرس ساختمان مدرس پلاک 8 واحد7  (شرکت مهندسی و حقوقی و دفتر مرکزی )

 تماس: 55398868 - 553877450 - 55389416

همراه: 09122570086

خیابان ولیعصر ایستگام مدرس پلاک 503 ( دفتر فروش املاک )

55474300 - 55377659

دسترسی سریع